Setmana de la Salut Mental 2022

El Dia de la Salut Mental, celebrat el dia 10 d’octubre, ha donat per molt a la nostra entitat!

Amb el vídeo realitzat conjuntament amb l’Ajuntament de Cardedeu, hem donat inici a tot un seguit d’activitats per tal de visibilitzar la realitat del que suposa conviure amb algun trastorn de la salut mental in trecanr tots els estigmes.

A més a més:

RTVCardedeu ha entrevistat al nostre gerent Carlos Sopeña per parlar sobre l’inici de la campanya del 40è aniversari de la nostra entitat, hem entrevistat a la treballadora d’Hèlix Montse Noguera per sentir de primera mà el seu testimoni com a persona que presenta un trastorn sever de la salut mental, des de som.cat ens han dedicat un reportatge reforçant el missatge de la importància de poder comptar amb una feina per poder disposar d’un projecte de vida propi, l’àrea social ens ha aportat algunes informacions interessants per trencar estigmes al voltant de la salut mental i finalment hem caminat junts per la prevenció i la visibilització de la salut mental.

Mira tot el resum en aquest enllaç!

Fins l’any vinent!

Els nostres col·laboradors: